ŚLADAMI św. PAWŁA, WŁOCHY- Malta, Sycylia

14 - dniowa

WENECJA - LANCIANO - SAN GIOVANNI ROTONDO - MONTE VERGINE - CATANIA - SYRAKUZY - MALTA - PALERMO - MONREALE - NEAPOL - MONTE CASSINO - RZYM - WATYKAN – PADWA

 

 

Dzień 1

Zbiórka około godz. 8:00, zapakowanie bagaży do autokaru, po mszy św. wyjazd.. Przejazd w kierunku Czech i Austrii. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Rano po śniadaniu przejedziemy do Wenecji. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejażdżki łodzią do historycznego centrum. Spacer po Placu św. Marka i uliczkach przeplatających się z kanałami (Bazylika św. Marka., Pałac Dożów, Most Westchnień, Rialto). Msza Św. Obiadokolacja, nocleg na Riwierze Adriatyckiej.

Dzień 3

Rano po śniadaniu udamy się do Lanciano, gdzie w VIII stuleciu w małym kościółku pod wezwaniem świętego Legoncjana zdarzył się cud eucharystyczny. Odwiedzimy kościół franciszkanów, gdzie obecnie jest przechowywane Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa. Msza święta. Następnie przejedziemy do San Giovanni Rotondo, gdzie żył i zmarł Święty Stygmatyk - Ojciec Pio. Nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Łaskawej, w której mieści się jego grób. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Rano, po śniadaniu i Mszy Św. przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej na Monte Vergine. Nawiedzimy Opactwo Wilhellmianów, a następnie udamy się w kierunku Sorrento, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Rano, po śniadaniu i Mszy Św. przejedziemy na południe Italii, przeprawa promowa z Villa San Giovanni do Messyny, nazywanej -kluczem do Sycylii”. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Katanii, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Rano po śniadaniu będziemy zwiedzać Catanię z grobem św. Agaty. Następnie Syrakuzy, jedno z największych i najpiękniejszych miast Sycylii założone przez Koryntian w VIII w. p.n.e, gdzie urodziła się i zmarła śmiercią męczeńską św. Łucja, patronka miasta. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Msza Św. Zwiedzimy stare miasto mieszczące się na wyspie Ortiga: katedrę wybudowaną na fundamentach świątyni Ateny oraz Fontannę Aretusa. Zobaczymy również Park Archeologiczny, a w nim Teatr grecki i rzymski, oraz słynne Ucho Dionizosa. Do tego urokliwego miasta zawitał także św. Paweł. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Rano, po śniadaniu udamy się w podróż na Maltę. Po zaokrętowaniu na prom przepłyniemy na Wyspę św. Pawła. Zobaczymy Zatokę i miejsce, gdzie rozbił się statek wiozący św. Pawła na proces do Rzymu. Następnie przejedziemy do Vallety, stolicy wyspy. Msza Św. Spacer po centrum miasta: w programie Katedra św. Jana, kościół św. Pawła Rozbitka, Ogrody Baracca. Zobaczymy monumentalne budowle obronne, będące pamiątką po czasach gdy wyspą władał potężny Zakon Szpitalików, św. Jana Jerozolimskiego, zwany popularnie Zakonem Kawalerów Maltańskich. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Rano udamy się do dawnej stolicy Malty - Mdiny, nazywanej -milczącym miastem”. Msza Św. Zobaczymy miasto Rabat, a w nim Kościół św. Pawła, wybudowany nad grotą w której mieszkał św. Paweł podczas pobytu na wyspie oraz Kościół Dobrego Ognia, wzniesiony w miejscu gdzie św. Paweł gasił pragnienie i strząsnął żmiję z ręki. Następnie wypłyniemy w rejs powrotny na Sycylię. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicy Katanii.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjedziemy do Palermo, stolicy Sycylii, miasta rodzinnego św. Rozalii, pustelnicy. Nawiedzimy Monte Pellegrini, czyli górę pielgrzymów, gdzie św. Rozalia założyła swoją pustelnię. Zwiedzimy stare miasto wraz z Katedrą. Msza Święta. Zobaczymy także katedrę w Monreale. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu, przejedziemy w kierunku Zatoki Neapolitańskiej. Msza Św. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu przejedziemy w kierunku Neapolu. Zobaczymy Katedrę z Relikwiami św. Januarego - patrona miasta. Następnie udamy sie na Monte Cassino. Msza Św. Zobaczymy najstarszy klasztor benedyktyński oraz cmentarz II Korpusu Polskiego. Przejazd na nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 12

Rano po śniadaniu przejedziemy do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra, grób Ojca Świętego Jana Pawła II, a następnie Rzym klasyczny: Forum Romanum, Kapitol. Po południu zwiedzimy Bazylikę św. Pawła za Murami, bezcenny przykład wczesnośredniowiecznej architektury chrześcijańskiej, w tradycji miejsce spoczynku św. Pawła Apostoła. Msza Św. Po całodziennym pobycie w Wiecznym Mieście powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13

Rano po śniadaniu przejedziemy w kierunku Padwy, miasta św. Antoniego. Msza Św. Zwiedzimy Bazylikę św. Antoniego oraz zobaczymy Uniwersytet i baptysterium. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 14

Po śniadaniu i Mszy Św. wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.


 Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os

Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 13 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 13 śniadań,  13 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 100 €.