+48 32 725 12 03
+48 12 346 47 28

Nie zdefiniowano waluty dla sklepu! Skontaktuj się z administratorem, jeśli sam nim jesteś przejdź tutaj http://aurora.travel.pl/administrator/index.php?option=com_virtuemart&view=user&task=editshop

WILNO I WARMIA

ŚWIĘTA LIPKA - KOWNO - WILNO - TROKI – WIGRY

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Św. Lipki, Sanktuarium, którego początki sięgają XIV wieku. Msza Św. Zobaczymy wspaniały zespół klasztorny, zaliczany do najwspanialszych przykładów późnego baroku w Polsce. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Rano po śniadaniu przejedziemy do Kowna, drugiego pod względem wielkości miasta na Litwie. Zobaczymy starówkę kowieńską, ruiny zamku nad Wilią, ratusz zwany -białym łabędziem”. Zobaczymy także gimnazjum jezuickie, w którym nauczał A. Mickiewicz oraz katedrę Św. Piotra i Pawła. Msza Św. Następnie przejedziemy do Trok. Zwiedzimy XV-wieczny gotycki zamek Książąt Litewskich. Spróbujemy regionalnej kuchni karaimskiej (kybyny) - karaimskie pierogi. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejdziemy na Stare Miasto, które należy do największych w Europie. Przejdziemy pod Ostrą Bramę, kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej (miejsca odwiecznych pielgrzymek). Msza Św. Zwiedzimy cerkiew Św. Ducha, do której przybywają pielgrzymki prawosławnych z całej Rosji. Mieści się tutaj grób trzech męczenników: Jana, Eustachego, Antoniego. Zobaczymy plac ratuszowy, zwiedzimy muzeum A. Mickiewicza, a następnie udamy się na spacer jego śladami, a także śladami innych znanych Polaków (Kraszewskiego, Słowackiego, Gałczyńskiego). Powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu i Mszy Świetej udamy się na Cmentarz na Rossie nazywany wileńskimi Powązkami. Następnie przejedziemy na Górę Trzech Krzyży, z której widać przepiękną panoramę starówki wileńskiej. Zobaczymy także uniwersytet wileński z 12 dziedzińcami, a także kościół Św. Piotra i Pawła (perełkę baroku). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 5

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej przejedziemy w kierunku Suwalszczyzny. Zobaczymy przepiękny zespół poklasztorny zakonu kamedułów nad Wigrami. Należy on obok bazyliki sejneńskiej do najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Usytuowany na Płw. Klasztornym był dla Ojca Świętego Jana Pawła II miejscem odpoczynku podczas kilkudniowej pielgrzymki po Polsce w czerwcu 1999 roku. Dla chętnych zorganizujemy rejs stateczkiem po Jez. Wigry. Następnie wyruszymy w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach późnowieczornych.

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 4 nocleg, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 4 śniadania,  4 obiadokolacje
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 2 000€ i KL i A 20 000€, bagaż 200

     Cenie nie zawiera:
  •  Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok  25 i 25 zł
  • zestawów słuchawkowych audioguide 5 € lub 20 zł