PIELGRZYMKA DO LOURDES ORAZ GROBU ŚW. MARII MAGDALENY, MARTY I ŁAZARZA

11 - dniowa

TARVISIO - CERTOSA DI PAVIA - MONACO - ST MAXIMIN - TARASCON - LOURDES - ROCAMADOUR - VEZELAY - AUTUN - ALTOTTING – MARKTL

Dzień 1

Zbiórka ok. godziny 6:00. Msza Święta, pakowanie bagaży. Przejazd w kierunku Czech i Austrii. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tarvisio. Nocleg.

Dzień2

Rano po śniadaniu przejedziemy do Certosa di Pavia, w którym zwiedzimy wspaniały zespół klasztorny (Kartuzi) założony w XIV w. słynący z bezcennych dzieł architektury i sztuki sakralnej. Msza Święta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Rano po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Lazurowego Wybrzeża. Zwiedzimy Księstwo Monaco, najmniejsze po Watykanie Państwo świata. Msza Św. Zobaczymy Pałac Książęcy, Katedrę. Wieczorem przejedziemy do hotelu w okolicy St Maximin. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Rano po śniadaniu przejedziemy do St Maximin, prowansalskiego miasteczka słynącego ze szczególnego kultu św. Marii Magdaleny. Nawiedzimy XIV-wieczną gotycką bazylikę, największą w Prowansji, wraz z kryptą, w której znajdują się 4 sarkofagi Świętych, w tym św. Marii Magdaleny, św. Zuzanny, św. Maximina i św. Marcela. Zobaczymy także XIII-wieczny klasztor Dominikanów, Stare Miasto i najstarszy hotel w mieście. Msza Św. Następnie przejedziemy do Tarascon, średniowiecznego miasta, którego strukturę zdominował wspaniały zamek królewski. Nawiedzimy słynną kolegiatę św. Marty, wybudowaną nad grobem św. Marty. Oddamy cześć Świętej, następnie zobaczymy Stare Miasto, zamek. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Nimes, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Rano po śniadaniu udamy się w kierunku Lourdes - miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu. Msza św. Wieczorem możliwość uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Całodniowy pobyt w Lourdes. Czas wolny na osobistą modlitwę i kontemplację. Msza Św. Wieczorem możliwość uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

Całodniowy pobyt w Lourdes. Czas wolny na osobistą modlitwę i kontemplację. Msza Św. Wieczorem możliwość uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8

Rano po śniadaniu udamy się do Rocamadour, przepięknie położonego pośród majestatycznych skał miasteczka, jednego z najważniejszych na Szlaku św. Jakuba. Nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny, gdzie zgodnie z legendą założył swą pustelnię św. Amadour. Msza Św. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Nevers, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu przejedziemy do Vezelay, w którym znajduje się słynny romańsko-gotycki kościół pielgrzymkowy La Madeleine, jeden z najcenniejszych zabytków Francji. Msza Św. po której nawiedzimy kościół, w którym znajdują się relikwie św. Marii Magdaleny oraz dawne zabudowania klasztorne. Następnie udamy się do Autun, gdzie wg tradycji znajduje się grób św. Łazarza. Zobaczymy wspaniałą katedrę z zachowanym, niezwykle cennym romańskim programem rzeźbiarskim. Po południu przejedziemy na obiadokolację i nocleg w okolicy Besancon.

Dzień 10

Rano po śniadaniu i Mszy Św. wyjedziemy w kierunku Niemiec. Po południu przyjedziemy do Altotting, słynnego bawarskiego Sanktuarium, w którym czczona jest fi gurka Czarnej Madonny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej odwiedzimy Marktl, miasto, w którym urodził się papież Benedykt XVI. Następnie wyjedziemy w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w późnych godzinach wieczornych.


 Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os

Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 10 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 10 śniadań,  10 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 100 €.