SZLAKIEM ZAŁOŻYCIELI ŚREDNIOWIECZNYCH ZAKONÓW (Dominikanie, Benedyktyni, Franciszkanie)

10 - dniowa

 

OPACTWO GURK - BOLONIA - LORETO - MANOPPELLO - SAN GIOVANNI ROTONDO - PIETRELCINA - PIANA ROMANA - MONTE VERGINE - CAPRI - NEAPOL - MONTE CASSINO - RZYM - WATYKAN - NURSJA – ASYŻ

Dzień 1

Zbiórka ok. godziny 6:00. Msza Święta, pakowanie bagaży. Przejazd w kierunku Czech i Austrii. W godzinach popołudniowych będziemy zwiedzać słynne Opactwo Gurk, jedno z najsłynniejszych Sanktuariów Karyntii, w którym czci się św. Hemmę, patronkę kobiet. Sanktuarium odwiedził także papież Jan Paweł II w 1988 r. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tarvisio. Nocleg.

Dzień 2

W godzinach rannych po śniadaniu przejedziemy do Bolonii, miasta, gdzie ponad 900 lat temu powstał najstarszy uniwersytet w Europie. Nawiedzimy także Bazylikę San Petronio oraz Bazylikę św. Dominika, gdzie znajduje się grób patrona Bolonii - św. Dominika . Msza Św. Wieczorem obiadokolacja, Nocleg .

Dzień 3

Rano po śniadaniu przyjedziemy do Loreto, zwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej, którego kustoszami są kapucyni. Następnie przejedziemy do Manopello, gdzie w tamtejszym klasztorze kapucyńskim znajduje się słynna relikwia - Chusta św. Weroniki. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Rano po śniadaniu zwiedzanie San Giovanni Rotondo. Zobaczymy Bazylikę Matki Bożej Łaskawej i klasztor kapucyński, w którym większość swojego życia spędził O. Pio. Msza Św. Następnie udamy się do Pietrelciny, miejsca urodzenia świętego O. Pio. Zobaczymy tu rodzinny dom Świętego. Następnie udamy się do Piana Romana, gospodarstwa rodziny Forggione, gdzie wciąż oglądać możemy budynki gospodarcze i dom w którym po trudzie pracy rolniczej odpoczywał O. Pio. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sorrento. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejedziemy do Monte Vergine, gdzie znajduje się jedno z najsławniejszych w średniowieczu, Sanktuarium Matki Boskiej oraz malowniczo położone opactwo ojców wilhelmianów (białych benedyktynów). Msza Św. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu i Mszy Św. całodniowa wycieczka na wyspę Capri, jedną z najpiękniejszych na Morzu Tyrreńskim, ulubione miejsce wypoczynku rzymskich cesarzy. Wieczorem powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Rano po śniadaniu udamy się do Neapolu. Zobaczymy Katedrę z relikwiami św. Januarego. Zrobimy objazd miasta. Następnie przejedziemy w kierunku Rzymu. Po drodze zatrzymamy się na Monte Cassino. Msza Św. Zobaczymy słynne Opactwo Benedyktyńskie oraz cmentarz polski. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu udamy się do Rzymu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra, Grób Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym dniu zobaczymy także część klasyczną miasta: Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum i Kapitol oraz Bazylikę św. Pawła za Murami. Msza Św. Po całodziennym pobycie w Wiecznym Mieście powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9

Rano po śniadaniu przejedziemy do Nursji, rodzinnego miasta św. Benedykta i Scholastyki. Zobaczymy skromną Bazylikę zbudowaną w miejscu domu rodzinnego Świętych, Oratorium ufundowane w miejscu urodzenia Benedykta i jego bliźniaczej siostry Scholastyki. Następnie przejedziemy do Asyżu, miasta św. Franciszka, z doskonale zachowaną średniowieczną strukturą. Msza Św. Nawiedzimy Bazylikę Górną i Dolną oraz Kryptę św. Franciszka, poznamy początki historii zakonu braci mniejszych i potężnej rodziny zakonów franciszkańskich. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu i Mszy Świętej wyjedziemy w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Polski w późnych godzinach nocnych.


 Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os

Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 9 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 9 śniadań,  9 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 100 €.