SZLAKIEM św. PATRYKA

 8 - dniowa

DUBLIN - KNOCK - CROAGH PATRICK - BALLINTUBBER - KLIFY MOHERU - BUNRATTY FOLK PARK - ARMAGH - SAUL – DOWNPATRICK

Dzień 1

Przelot do Dublina. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Dublina. Zwiedzimy zamek, Wood Quay - miejsce osadnictwa Wikingów nad rzeką Liffey, nawiedzimy katedrę św. Patryka, zbudowaną w pobliżu studni gdzie św. Patryk dokonywał chrztów. Msza Święta. Dalsze zwiedzanie: anglikańska katedra Chrystusa, budynek Sądu, Parlament. Dla chętnych wizyta w Muzeum Guinessa. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Rano po śniadaniu przejedziemy do Knock, najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Irlandii, gdzie w 1879 r. miały miejsce Objawienia Maryjne. Msza Św. Zwiedzanie Sanktuarium. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Rano po śniadaniu wyjazd na Croagh Patrick, czyli górę Świętego Patryka (766 m npm), gdzie wg tradycji św. Patryk pościł przez 40 dni i modlił się za Irlandię. Ze szczytu góry roztacza się wspaniały widok na Zatokę i Ocean. Po południu przejedziemy do Bullintubber Abbey, pięknego klasztoru i kościoła w którym wg tradycji znajduje się studnia św. Patryka czyli miejsce, gdzie chrzcił nawróconych pogan. Msza Św. Wieczorem powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Rano po śniadaniu i Mszy Św. udamy się nad Morze Liscannor, by obejrzeć jedną z głównych atrakcji Szmaragdowej Wyspy - przeogromne klify, rozpościerające się na długości 8 km, w najwyższym punkcie osiągające wysokość ponad 200 m nad poziomem Oceanu Atlantyckiego. Następnie przejedziemy do Bunratty, ponad którym góruje wspaniały zamek, jeden z najlepiej zachowanych na terenie Irlandii. Zobaczymy także park etnograficzny, w którym przedstawione jest typowe budownictwo irlandzkie (XIX wiek) - zagrody, młyn, warsztaty, dopełnione żywymi zwierzętami. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Rano po śniadaniu przejedziemy do Armagh, miasta które św. Patryk obrał za swą biskupią stolicę. Stąd czynił wypady misyjne na cały obszar Zielonej Wyspy. Msza Św. Nawiedzimy katolicką katedrę św. Patryka, jak również katedrę anglikańską. Zobaczymy również St Patrick`s Fold czyli budynek stojący w miejscu pierwszego kościoła w Armagh. Następnie przejedziemy do Downpatrick, zwiedzimy miejsca związane z działalnością patrona Irlandii. Zobaczymy wzniesienie, zwane Saul, na którym zgodnie z tradycją miało miejsce pierwsze nawrócenie dokonane przez świętego. Kolejnym punktem programu będzie Struell Wells, gdzie znajduje się słynna studnia św. Patryka. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzimy Downpatrick, nawiedzimy katedrę św. Patryka, obok której wg tradycji zostali pochowani św. Patryk, św. Brygida i św. Columban. Msza Św. W godzinach południowych udamy się do Doliny Boyne. Zobaczymy Monasterboice, gdzie wśród ruin klasztoru św. Boetiusa z VI w., znajdują się trzy wyjątkowo piękne, kamienne krzyże irlandzkie. Następnie udamy się na Górę Slane, gdzie św. Patryk pokonał pogańskich kapłanów druidów i głosił Ewangelię przed obliczem celtyckiego króla Laoghaire. Wieczorem udamy się na obiadokolację i nocleg w okolice Dublina.

Dzień 8

Przejazd na lotnisko w Dublinie. Odprawa lotnicza. Przelot do Polski


 Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os

Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przelot samolotem, przejazd autokarem na miejscu
  • 7 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 7 śniadań,  7 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 100 €.