SZLAKIEM SALEZJAŃSKIM DO GROBU ŚW. JANA BOSKO i ŚW. DOMINIKA SAVIO

6 dni

WENECJA - MEDIOLAN - TURYN - CASTELNUOVO - MONDONIO – GARDA

 

Dzień 1

O ustalonej godzinie spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Msza Święta. Następnie wyjedziemy w kierunku granicy polsko-czeskiej i dalej w kierunku Włoch. Nocleg w Tarvisio przy granicy włoskiej.

Dzień 2

Rano po śniadaniu przejedziemy do Wenecji. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejażdżki łódką na Plac św. Marka, nazwanym przez Napoleona najpiękniejszym salonem świata. Zobaczymy słynny Most Westchnień, wieżę zegarową, dzwonnicę św. Marka oraz Pałac Dożów i piękne arkady Prokuracji. Nawiedzimy także Bazylikę św. Marka, wzniesioną w miejscu złożenia relikwii św. Marka w XI w. Msza Święta. Zobaczymy także Dzielnicę Rialto oraz słynne Canale Grande. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Rano po śniadaniu udamy się do Mediolanu, stolicy Lombardii. Zobaczymy Katedrę z grobem św. Karola Boromeusza oraz słynną Operę La Scala (z zewnątrz). Następnie udamy sie do Turynu, jednego z najważniejszych miast w regionie, niezwykle ważnego na pielgrzymim szlaku, znanego także jako miejsce przechowywania Całunu. Nawiedzimy renesansową katedrę św. Jana Chrzciciela, w której znajduje się Kaplica Świętego Całunu. Zobaczymy także Plac Karola oraz Bazylikę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której znajdują się relikwie św. Jana Bosko oraz jego ucznia - św. Dominika Savio. Msza Święta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Rano po śniadaniu przejedziemy do miejsc związanych z życiem św. Jana Bosko i Dominika Savio. Zobaczymy miejsce urodzenia św. Jana Bosko - Castelnuovo oraz Mondonio, w którym przez długi okres czasu mieszkał i zmarł św. Dominik Savio. Wieczorem powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej przyjedziemy do Castelnuovo del Garda. Całodniowy pobyt w najsłynniejszym włoskim parku rozrywki - Gardaland. Wieczorem wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd.

Dzień 6

W godzinach południowych przyjedziemy do Polski.


 Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os

Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 5 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 5 śniadań,  5 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 


Cenie nie zawiera: 
·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty za przewodników lokalnych – płatne obligatoryjnie: 70 €,