ŚLADAMI św. PAWŁA GRECJA

12 - dniowa

FILIPPI - KAVALA - THESSALONIKI - WERIA - METEORY - DELFY - TERMOPILE - ATENY - MYKENY - KORYNT - NAFPLION - PATRAS - SAN GIOVANNI ROTONDO – MANOPPELLO

Dzień 1

Wcześnie rano spotykamy się na wyznaczonym parkingu, następnie wyruszymy w kierunku granicy polsko-słowackiej i dalej do Serbii. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Jagodiny.

Dzień 2

Rano po śniadaniu przejedziemy do Filippi, pierwszego miasta europejskiego w którym Ewangelię głosił Św. Paweł. Zobaczymy również miejsce nad pobliską rzeczką Angista, gdzie św. Paweł udzielił pierwszego w Europie chrztu. Msza Święta. Wieczorem przejedziemy do hotelu w Kavali - dawnego Neapoli, portu do którego z Azji przypłynął św. Paweł. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Kolejnym punktem programu będą Thessaloniki. Zwiedzimy bazylikę św. Demetriusza - największy kościół Grecji, słynną Białą Wieże, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotundę. Następnie zatrzymamy się w Werii czyli starożytnej Berei. W tym mieście św. Paweł ukrył się przed Żydami z Thessalonik. Mszę Św. odprawimy w kaplicy gdzie święty Paweł nauczał. Zobaczymy wzgórze, z którego przemawiał. Następnie udamy się do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu i Mszy Św. wyjedziemy w kierunku Meteorów. Zobaczymy słynne klasztory prawosławne, -zawieszone w chmurach”, spośród których najstarsze powstały w IX w. Wieczorem powrócimy do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjedziemy do Delf - miejsca szczególnego dla starożytnych Greków. Zobaczymy tu ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Po drodze zatrzymamy się w Termopilach - miejscu słynnej bitwy z Persami. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu i Mszy Św. przejedziemy do Aten. Zobaczymy min. Wzgórze Akropolu, Areopag - miejsce słynnej mowy św. Pawła, Stadion Olimpijski, Parlament. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy na półwysep Peloponez. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Rano Msza św. i śniadanie. Całodniowy wypoczynek, plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu zobaczymy Mykeny, a w nich twierdzę królewską i słynny grób Agamemnona. Następnie przejedziemy do Koryntu - miejsca, gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Mszę Św. odprawimy w ruinach Koryntu, w pobliżu miejsca, gdzie nauczał Święty. Następnie udamy się do uroczego greckiego miasta Nafplion, będącego pierwszą stolicą nowożytnej Grecji. Wieczorem powrócimy do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu przejedziemy do Patras. Zobaczymy Kościół Św. Andrzeja z relikwiami Apostoła, wzniesiony w miejscu jego męczeńskiej śmierci. Msza Św. Następnie przejedziemy do portu, skąd wypłyniemy w kierunku Brindisi (ewentualnie Bari). Nocleg na promie (fotele lotnicze ).

Dzień 10

W godzinach południowych przypłyniemy do portu, następnie udamy się do San Giovanni Rotondo, gdzie nawiedzimy grób ojca Pio. Msza Święta. Kolacja, nocleg na półwyspie Gargano.

Dzień 11

Po śniadaniu przejedziemy do Sanktuarium w Manoppello w Abruzji gdzie od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia - płótno znane jako -Chusta Św. Weroniki”. Msza Św. Kolacja i nocleg w rejonie Veneto.

Dzień 12

Po śniadaniu i Mszy Świętej wyjedziemy do Polski. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.

 Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os

Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 11 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 11 śniadań,  11 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 


Cenie nie zawiera: 
·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty za przewodników lokalnych – płatne obligatoryjnie: 80 €,
·        Wieczór grecki: 35 €,