SANKTUARIA MARYJNE FRANCJI, HISZPANI I PORTUGALII

14-dniowa

LE PUY - CONQUES - LOURDES - BURGOS - FATIMA - LIZBONA - AVILA - MONTSERRAT – BARCELONA

Dzień 1

Zbiórka wcześnie rano, pakowanie bagaży do autokaru. Msza Święta. Przejazd w kierunku Niemiec. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Heilbronn, nocleg.

Dzień 2

Rano po śniadaniu przejedziemy w kierunku Francji. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Le Puy, jednego z najstarszych miejsc kultu maryjnego we Francji, gdzie już od najdawniejszych czasów czczona jest Matka Boża -Królowa Chrześcijan”. Stąd też zaczynali swój szlak pielgrzymi pątnicy zmierzający do Composteli tzw. Drogą Owerniacką. Msza Św. Nawiedzimy piękną XI-wieczną katedrę wraz z zespołem klasztornym. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Rano po śniadaniu przejedziemy do Conques, dawnego opactwa Benedyktyńskiego, jednego z ważniejszych miejsc pielgrzymkowych w średniowiecznej Francji, gdzie czczono młodą męczennicę św. Fides. Nawiedzimy romański kościół pielgrzymkowy wraz z relikwiami świętej. Msza Św. Następnie przejedziemy do Lourdes. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Rano po śniadaniu udamy się pod Grotę Massabielle ze źródłem cudownej wody. Zwiedzimy dwupoziomową Bazylikę, kościół podziemny Piusa X, Bazylikę Różańca. Msza Św. Wieczorem weźmiemy udział w pięknym Nabożeństwie Różańcowym i procesji ze świecami. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Całodniowy pobyt w Lourdes, czas wolny na osobistą modlitwę i refleksję. Msza Św. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd przez terytorium Hiszpanii, krótkie zwiedzanie Burgos. Msza Św. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Salamanki.

Dzień 7

W godzinach rannych po śniadaniu przejedziemy do Fatimy. Po zakwaterowaniu nawiedzimy: Kaplicę Objawień, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami Łucji, Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej oraz zobaczymy Pomnik Jana Pawła II. Msza Św. Wieczorem proponujemy Państwu uczestnictwo w pięknym nabożeństwie różańcowym. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8

Rano po śniadaniu udamy się do wsi Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża, a następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, cudownie ulokowanej wśród gaju oliwnego. Następnie powrócimy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie. Msza Św. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu i Mszy Św. udamy się do Lizbony. Zobaczymy najważniejszy i zarazem najpiękniejszy zabytek Lizbony - renesansowy klasztor Hieronimitów. Zobaczymy słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do zamku św. Jerzego, skąd roztacza się panorama na całą stolicę Portugalii. W godz. wieczornych powrócimy do Fatimy, wieczorem będziemy uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej przejedziemy w kierunku Avili, miasta urodzenia św. Teresy. Zobaczymy wspaniałe średniowieczne mury obronne opasujące miasto. Nawiedzimy Katedrę oraz dom urodzenia świętej. Wieczorem przejedziemy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11

Rano po śniadaniu wyruszymy na Montserrat, sanktuarium Madonny gdzie czczona jest Jej niewielka figurka, nazywana pieszczotliwie La Moreneta. Msza Św. Wieczorem przejedziemy do hotelu na Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 12

Rano po śniadaniu przejedziemy do stolicy Katalonii. Zwiedzimy Barcelonę, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta - Gaudi, zobaczymy więc Park Guell, słynną Sagradę Familię a także najpiękniejszą ulicę świata - Las Ramblas. Msza Św. Następnie przejdziemy do Dzielnicy Gotyckiej ponad którą góruje Katedra św. Eulalii. Wieczorem powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 13

Po śniadaniu czas wolny, wypoczynek. Msza Św. W godzinach popołudniowych wyjedziemy przez Niemcy w kierunku Polski.

Dzień 14

Powrót do Polski w godzinach nocnych.


 Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os

Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 12 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 12 śniadań,  12 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 100 €.