SANKTUARIA MARYJNE PÓŁWYSPU BAŁKAŃSKIEGO

10-dniowa

BLED - BREZJE - SKOFJA LOKA - LUBLJANA - POSTOJNA - SPLIT - DUBROVNIK - MEDJUGORJE - VEPRICE - SIBENIK - PLITVICKIE JEZIORA

 

Dzień 1
Zbiórka na parkingu około godziny 18-tej. Następnie przejedziemy w kierunku granicy polsko-czeskiej i dalej w kierunku Austrii. Nocny przejazd.
Dzień 2
Rano przyjazd na terytorium Słowenii. W zwiedzanie Bled rejonie Alp Julijskich - popularne uzdrowisko Słowenii, z widokiem na najwyższe szczyty Słowenii, z jeziorkiem i kościołem na wyspie, do którego pielgrzymowano już w okresie średniowiecza. Po południu przejedziemy do Brezje, Narodowego Sanktuarium Słowenii, gdzie czczona jest Matka Boska Nieustającej Pomocy. Msza Św. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem, którą odwiedził także Jan Paweł II w 1996 r. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się w kierunku Skofja Loka, najstarszej osady Słowenii. Zobaczymy Stare Miasto, zamek. Następnie przejedziemy do Lubljany, stolicy Słowenii z urokliwym Starym Miastem, wzgórzem zamkowym i zielonymi parkami. Po południu zwiedzimy słynną Jaskinię Postojna, jedną z największych na świecie. Wieczorem przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Rano po śniadaniu przejazd do Splitu, miasta o bogatej historii z charakterystycznym Pałacem Dioklecjana objętym patronatem UNESCO i będącym jedną z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV wieku, katedrę oraz port. Msza Św. Po południu czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Rano po śniadaniu czas wolny na wypoczynek. Dla chętnych wycieczka do Dubrownika, zwanego -Perłą Adriatyku”. Zobaczymy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów, studnię Onufrego, Bramę Pile, ulicę Placa oraz baszty, twierdze i wieże zegarowe, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Wieczorem przejedziemy do Medjugorje, Msza Św., obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Całodniowy pobyt w Medjugorje, słynnym Sanktuarium Maryjnym, w którym Objawienia trwają do dnia dzisiejszego (nie są one jeszcze zatwierdzone przez Kościół). Msza Św. Całodniowy pobyt. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Rano po śniadaniu przejedziemy w kierunku Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Msza Św. Następnie przejedziemy do Sibenika, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Całodniowy wypoczynek, plażowanie, posiłki w restauracji hotelowej. Msza Św.
Dzień 9
Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się w kierunku Plitvic. Zwiedzimy słynny Park Narodowy, w którym podziwiać można 16 krasowych jezior połączonych ze sobą licznymi kaskadami i wodospadami. Odbędziemy spacer po wybranym odcinku, wśród malowniczych krajobrazów zieleni, jezior, wodospadów i strumieni. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Zagrzebia.
Dzień 10
Rano po śniadaniu i Mszy Świętej wyjedziemy w kierunku Polski. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.  

 

Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os
Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/osCena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 8 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 8 śniadań,  8 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KLiA 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 60 €.