SANKTUARIA AUSTRII


1 dzień

Wyjazd około 2:00. Nocny przejazd, wjazd na Wzgórze Khalenberg nad ranem, Msza św. w kaplicy, gdzie modlił się Jan III Sobieski przed „Odsieczą Wiedeńską”. Przejazd do centrum i zwiedzanie Wiednia: spacer po Parku Schönbrunn, przejazd wizytową ulica RingStrasse, Katedra św. Szczepana, zimowa rezydencja cesarska Hofburg. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 dzień

Śniadaniu, wykwaterowanie  i przejazd do Mariazell, jedenego z  najsłynniejszych ośrodków pielgrzymkowych w Europie Środkowej. W 1983 roku Bazylikę w Mariazell odwiedził Papież Jan Paweł II natomiast w 2007 roku Benedykt XVI.  Po południu przejazd do Graz, zwiedzanie miasta: ruiny zamku Schlossberg, gotycka katedra św. Idziego, spacer po starym mieście z renesansowym ratuszem. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

3 dzień

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Salzburgu, zwiedzanie miasta: twierdza Hohensalzburg, Schloss Mirabell wraz  z parkiem z XVII wieku oraz katedrę salzburską św. Ruperta w której był ochrzczony Wolfgang Amadeusz Mozart. Przejazd do Linz, spacer po starym mieście, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Czeskich Budziejowic. Zwiedzamy trzynastowieczny, dominikański klasztor z kościołem Ofiarowania Marii Panny, gdzie w ostatnich latach odkryto niezwykłe, gotyckie freski. Spacer po średniowiecznym i barokowym starym mieście. Droga powrotna do kraju. Przyjazd w godzinach późnowieczornych.Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od 720 zł/os
Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od 799 zł/os


Cena zawiera:

·       Przejazd autokarem
·       3 noclegi, pokoje 2-osobowe z łazienkami
·       3 śniadania,  3 obiadokolacje
·       Opiekę pilota na całej trasie
·       Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KLiA 15 000€,

Cenie nie zawiera:
·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 50 euro