WŁOCHY – RZYM - TOSKANIA

10-dniowa

RAVENNA - ASYŻ - RZYM - WATYKAN - ORVIETO - AREZZO - SIENA - SAN GIMIGNANO - PIZA - FLORENCJA - BOLONIA – PADWA

Dzień 1

Zbiórka około godziny 7:00. Następnie po Mszy Św. wyjedziemy w kierunku granicy polsko-czeskiej i dalej na terytorium Austrii. Nocny przejazd autokarem do Włoch.

Dzień 2

Rano przejedziemy do Rawenny, dawnej stolicy Cesarstwa Rzymskiego, słynącej z doskonale zachowanych mozaik wczesnośredniowiecznych. Msza Św. Zobaczymy słynny kościół San Apolinare Nuovo. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Rano po śniadaniu udamy się do Asyżu, rodzinnego miasta św. Franciszka. Nawiedzimy Bazylikę Santa Maria degli Angeli wraz z Porcjunculą, zobaczymy także Krużganek Różany oraz celę, w której Święty spędził ostatnie lata swego życia. Następnie nawiedzimy Bazylikę Górną i Dolną wraz z grobem św. Franciszka. Msza Święta. W godzinach popołudniowych udamy się w stronę Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejedziemy do Watykanu, nawiedzimy Bazylikę św. Piotra wraz z grobem Ojca Świętego Jana Pawła II. Po południu zobaczymy część klasyczną miasta: Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Kapitol. Msza Św. Wieczorem powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Rano po śniadaniu przejedziemy do Rzymu. Zobaczymy słynne place i fontanny Rzymu: Piazza Navona, Fontanna 4 Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie. Msza Św. Po południu nawiedzimy Bazylikę św. Jana na Lateranie, Bazylikę Santa Maria Maggiore oraz Bazylikę św. Pawła za Murami. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Rano po śniadaniu przejedziemy do Orvieto, średniowiecznego miasta położonego na resztkach wygasłego wulkanu, słynącego ze wspaniałej gotyckiej katedry, w której przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego. Msza Święta. W dalszej kolejności przejedziemy do Arezzo, dawnego miasta etruskiego. Zobaczymy m.in. pozostałości amfiteatru rzymskiego, Katedrę, Kościół Santa Maria delle Pieve (XI-XIII w.). Stąd udamy się do Sieny, miasta konkurującego w średniowieczu z Florencją. Nawiedzimy Sanktuarium świętej Katarzyny. Zobaczymy doskonale zachowaną antyczną strukturę miasta, XII-wieczną katedrę (Duomo), w której zachowały się dzieła takich artystów jak: Pisano, Donatello, Ghiberti, Jacopo della Quercia. Zobaczymy także rynek główny (Piazza del Campo), wraz ze wspaniałym ratuszem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Rano po śniadaniu przejedziemy do San Gimignano, jednego z najpiękniej zachowanych miast średniowiecznych, z oryginalnie utrzymanymi wieżami możnych. Zobaczymy starówkę z XIII-wiecznym ratuszem - Palazzo del Popolo. Następnie udamy się do Pizy. Zwiedzimy najcenniejszy w mieście plac czyli Campo dei Miracoli, gdzie znajduje się słynna Krzywa Wieża, katedra i baptysterium. Msza Św. Następnie udamy się do Florencji, perły Toskanii. Zobaczymy wspaniałą katedrę - Duomo ze słynną kopułą Bruneleschiego i Baptysterium z Rajskimi Drzwiami. Zobaczymy także Pizza Signorii, oraz budynki Galerii Uffi zzi, a następnie Palazzo Vecchio i most Ponte Vecchio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Rano po śniadaniu przejedziemy do Bolonii, miasta, gdzie ponad 900 lat temu powstał najstarszy uniwersytet w Europie. Nawiedzimy Bazylikę San Petronio oraz Bazylikę św. Dominika, gdzie znajduje się grób patrona Bolonii - św. Dominika. Msza Św. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Rano, po śniadaniu udamy się do Padwy, miasta św. Antoniego. Nawiedzimy Bazylikę św. Antoniego, nazywanego przez Włochów Il Santo. Odwiedzimy grób Świętego, następnie uroczymi uliczkami podejdziemy do centrum Padwy. Zobaczymy Ratusz i słynny uniwersytet, jeden z najstarszych w Europie. W godzinach południowych wyjedziemy w kierunku Polski.

Dzień 10

Nocny przejazd przez Austrię, Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.


 Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os

Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 8 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 8 śniadań,  8 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 100 €.