SANKT PETERSBURG i kraje nadbałtyckie1 dzień – Wyjazd z Katowic około godziny 20:00 przejazd przez Częstochowę 21:00, Warszawę 1:00, nocny przejazd na granicę w Budziskach.
2 dzień – Przyjazd na Litwę, Troki – siedziba Wielkiego Księcia Witolda, przejazd do Wilna – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, ewentualnie wieczorny spacer po starówce. 

3 dzień – wczesne śniadanie, wykwaterowanie, Kościół św. Piotra i Pawła, przejazd w kierunku Tartu w Estonii, zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień – śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Petersburga, Prospekt Newski i Sobór Kazański, zakwaterowanie, obiadokolacja.

5 dzień – śniadanie, dalsze zwiedzanie Petersburga: Ermitaż – Pałac Zimowy: oglądać będziemy schody Ambasadorów, Wielką Salę Tronową, Salę Piotra I oraz ogromne zbiory dzieł sztuki. Następnie Sobór    Issakowski, Plac Św. Izaaka z pomnikiem Mikołaja I oraz słynny „Miedziany Jeździec” – Pomnik Piotra I, obiadokolacja, powrót do hotelu.

6 dzień – śniadanie, dalsze zwiedzanie: Carskie Sioło – letnia rezydencja carycy Katarzyny, zwiedzamy Wielki Pałac Katarzyny (Wielka Sala, Jadalnia Rycerska, Sala Obrazów, Bursztynowa Komnata), Stary Ogród i Park Katarzyny. Powrót do Petersburga, Twierdza Pietropawłowska, Krążownik AURORA, biadokolacja, powrót do hotelu.

7 dzień – śniadanie, wykwaterowanie, Peterhof – letni pałac Piotra Wielkiego nazywany Wersalem północy. W niesamowitym zespole pałacowo-parkowym zobaczymy Dolny Park z efektownymi fontannami: Wielką Kaskadą i Kaskadą Szachową. Przejazd do Talina na nocleg, zakwaterowanie i obiadokolacja.

8 dzień – śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Talina – miasta hanzatyckiego, przejazd do stolicy Łotwy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

9 dzień – śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Rygi: Kamienice Trzej Bracia, Wielka i Mała Gildia Kupiecka, Dom Bractwa Czarnogłowych, Przejazd do Jurmali – nadmorski kompleks wypoczynkowy, wyjazd w kierunku Polski, nocny przejazd.

10 dzień – przyjazd do Katowic w godzinach porannych.

 

cena: 2700 zł/os

 

Cena imprezy obejmuje:

·       Przejazd autokarem,

·       7 noclegów w pensjonatach i hotelach **,

·       Wyżywienie (7 śniadań i 7 obiadokolacji),

·       Opłaty za autostrady i parkingi,

·       Opiekę pilota i przewodnika,

·       Ubezpieczenie NW i KL,

·       Opłaty wizowe do Rosji

 

 

UWAGA !!!


Program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

 

 

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Orientacyjne ceny podano w programie.