KATYŃ – GROBY POLEGŁYCH NA WSCHODZIE

5-dniowa

NOWOGRÓDEK, BARANOWICZE, MIR, KUROPATY, ORSHA, KATYŃ, SMOLEŃSK 


Dzień 1

Zbiórka około godz. 0:00 na parkingu przy kościele, następnie wyjazd na trasę. Przejście graniczne Terespol – Brześć.  Mereczowszczyzna - zrekonstruowany dworek, miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki, muzeum; Kosów– kościół katolicki pw. św. Trójcy, miejsce chrztu T. Kościuszki; cmentarz katolicki z kwaterą  żołnierzy z 1920r.i grobem powstańców z 1863r. Przyjazd do Baranowicz, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja, wieczorna Msza Św., nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd w trasę oraz  zwiedzanie:  Kuropaty – las na obrzeżach Mińska,  miejsce śmierci i pochówku tysięcy ofiar stalinowskiego terroru. Istnieje możliwość odprawienia polowej Mszy  św. Orsza – miejsce zwycięskiej bitwy stoczonej przez wojska  polsko – litewskie dowodzone przez hetmana  wielkiego litewskiego ks. Konstantego Ostrogskiego  8 września 1514 roku  nad wojskami moskiewskimi; Przyjazd do  hotelu w okolicach Smoleńska, zakwaterowanie - pokoje 2-3osobowe z łazienkami. Obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Katynia - las katyński zwany uroczyskiem Kozie Góry leży po obu brzegach Dniepru, na dziesięciokilometrowym odcinku od Gniezdowa do wsi Katyń. W końcu lat 20. zlokalizowano tu ośrodek wypoczynkowy NKWD. 4 lub 5 kwietnia 1940 roku dokonano pierwszych rozstrzeliwań jeńców polskich z obozu w Kozielsku. 28 lipca 2000 roku otwarto i poświęcono Polski Cmentarz Wojenny, na którym w sześciu mogiłach zbiorowych i dwu generalskich spoczywa  4412 oficerów WP. Msza święta.  Powrót do Smoleńska- Kreml - Twierdza Smoleńska, soborów Piotra i Pawła (XII w.) oraz Uspieńskiego, monastyry. Powrót do hotelu, obiadokolacja.
Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Baranowicz. Na trasie przejazdu zwiedzanie:  Nowogródek -  Góra Zamkowa z ruinami zamku Mendoga, kopiec Mickiewicza, kościół farny z cudownym obrazem Matki Boskiej Nowogródzkiej, cerkiew prawosławna (XVII w.).Obiadokolacja w Nowogródku.   Przyjazd do Baranowicz, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja, wieczorna Msza Św., nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie, Przejazd do Zamku Mir (zabytek UNESO), następnie przejazd do Nieświeża – zwiedzanie rezydencji Radziwiłłów, przejazd na granice  Brześć – Terespol. Powrót w godzinach późnowieczornych.

Cena przy grupie 30 osób płacących  1500 zł
Cena przy grupie 40 osób płacących  1320 zł 


Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem, 
 • 4 noclegi, pokoje 2,3,4-osobowe,
 • 4 śniadania,  4 obiadokolacje,
 • Opiekę pilota na całej trasie,
 • Opiekę duszpasterską,
 • Ubezpieczenie NNW i KL i A ,
 • Vouchery wizowe,
 • Wiza białoruska – tranzytowa 2-krotna,
 • Wiza rosyjska,

  Cenie nie zawiera: 
  ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 15 €