SANKTUARIA MARYJNE CZECH I SŁOWACJI

5-dniowa

LEWOCZA - MARIAŃSKA GÓRA - OŁOMUNIEC - WELEHRAD - ŚWIĘTA GÓRA – PRAGA

Dzień 1

Wyjazd około godz. 7:00. Przejazd w kierunku Słowacji do Lewoczy, miasta nazywanego przez niektórych Słowacką Norymbergą, z którego swe pielgrzymki rozpoczynały narody Słowiańskie. Nawiedzimy Kościół św. Jakuba Starszego z XIV w. z największym na świecie ołtarzem gotyckim. Następnie przejedziemy do górującego nad miastem Sanktuarium na Mariańskiej Górze, gdzie znajduje się Bazylika Najświętszej Marii Panny z figurką Madonny. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Rano po śniadaniu wyjazd w kierunku Czech do Ołomuńca, miasta morawskiego biskupstwa. Zwiedzimy Dom Biskupi św. Wacława, romański Pałac Biskupi, Górny i Dolny rynek, ratusz, Katedrę a także nawiedzimy kościół św. Michała Archanioła, w którym znajdują się relikwie św. Jana Sarkandra. Msza Św. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Rano po śniadaniu przejedziemy do Welehradu - sanktuarium poświęcone Świętym Cyrylowi i Metodemu, krzewicielom chrześcijaństwa na terenach zamieszkałych przez Słowian. Nawiedzimy Bazylikę Wniebowzięcia NMP oraz tzw. Cyrylkę. Msza Św. Po południu udamy się do największego, czeskiego sanktuarium w Świętej Górze, gdzie będziemy się modlić w bazylice Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wieczorem obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do Pragi. Nawiedzimy Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Następnie przez słynny Most Karola przejdziemy na Stare Miasto. Msza Św. Zobaczymy słynny ratusz Staromiejski z przepięknym Zegarem Orlojem, zobaczymy również Dzielnicę Żydowską: Synagogę, Stary cmentarz Żydowski. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Rano po śniadaniu zwiedzimy Hradczany. Zobaczymy Zamek, Katedrę św. Wita, następnie przejdziemy „Złotą Uliczką”. Zwiedzimy także Małą Stranę słynącą z pięknych ogrodów oraz Kościół św. Mikołaja. Msza Św. Późnym popołudniem wybierzemy się w drogę powrotna do kraju. Przyjazd w godzinach nocnych.

 

 

Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os
Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 

 

zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 4 nocleg, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 4 śniadania,  4 obiadokolacje
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KLiA 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów                     ok  500 Kc i 10