PIELGRZYMKA DO OSTREJ BRAMY

5-dniowa

ŚWIĘTA LIPKA - KOWNO - WILNO - TROKI – WIGRY

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Św. Lipki, Sanktuarium, którego początki sięgają XIV wieku. Msza Św. Zobaczymy wspaniały zespół klasztorny, zaliczany do najwspanialszych przykładów późnego baroku w Polsce. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Rano po śniadaniu przejedziemy do Kowna, drugiego pod względem wielkości miasta na Litwie. Zobaczymy starówkę kowieńską, ruiny zamku nad Wilią, ratusz zwany -białym łabędziem”. Zobaczymy także gimnazjum jezuickie, w którym nauczał A. Mickiewicz oraz katedrę Św. Piotra i Pawła. Msza Św. Następnie przejedziemy do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Po obiadokolacji proponujemy wieczorny spacer po pięknie oświetlonym Wilnie. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejdziemy na Stare Miasto, które należy do największych w Europie. Przejdziemy pod Ostrą Bramę, kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej (miejsca odwiecznych pielgrzymek). Msza Św. Zwiedzimy cerkiew Św. Ducha, do której przybywają pielgrzymki prawosławnych z całej Rosji. Mieści się tutaj grób trzech męczenników: Jana, Eustachego, Antoniego. Zobaczymy plac ratuszowy, zwiedzimy muzeum A. Mickiewicza, a następnie udamy się na spacer jego śladami, a także śladami innych znanych Polaków (Kraszewskiego, Słowackiego, Gałczyńskiego). Powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu i Mszy Świetej udamy się na Cmentarz na Rossie nazywany wileńskimi Powązkami. Następnie przejedziemy na Górę Trzech Krzyży, z której widać przepiękną panoramę starówki wileńskiej. Zobaczymy także uniwersytet wileński z 12 dziedzińcami, a także kościół Św. Piotra i Pawła (perełkę baroku). W godzinach popołudniowych przejedziemy do Trok. Zwiedzimy XV-wieczny gotycki zamek Książąt Litewskich. Spróbujemy regionalnej kuchni karaimskiej (kybyny) - karaimskie pierogi. W godzinach wieczornych powrócimy do Wilna. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej przejedziemy w kierunku Suwalszczyzny. Zobaczymy przepiękny zespół poklasztorny zakonu kamedułów nad Wigrami. Należy on obok bazyliki sejneńskiej do najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Usytuowany na Płw. Klasztornym był dla Ojca Świętego Jana Pawła II miejscem odpoczynku podczas kilkudniowej pielgrzymki po Polsce w czerwcu 1999 roku. Dla chętnych zorganizujemy rejs stateczkiem po Jez. Wigry. Następnie wyruszymy w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach późnowieczornych.

 

Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os
Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os 

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 4 nocleg, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 4 śniadania,  4 obiadokolacje
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok  30 Lt i 20 zł