DO GROBU PAPIEŻA JANA PAWŁA II I ŚW. OJCA PIO

10-dniowa

PADWA - WENECJA - FLORENCJA - ORVIETO - RZYM - WATYKAN - MONTE CASSINO - SAN GIOVANNI ROTONDO - LANCIANO - MANOPPELLO - LORETO

Dzień 1

Zbiórka około godziny 7:00. Po Mszy Św. rozpoczynającej naszą pielgrzymkę, wyjedziemy w kierunku granicy polsko-czeskiej i dalej przez Austrię w kierunku Włoch. Nocleg w rejonie Tarvisio, w pobliżu granicy włoskiej.

Dzień 2

Rano po śniadaniu przejedziemy do Padwy. Zwiedzimy Bazylikę św. Antoniego oraz zobaczymy Uniwersytet i baptysterium. Msza Św. Następnie przejedziemy do Wenecji. Jej zwiedzanie rozpoczniemy od przejażdżki tramwajem wodnym do historycznego centrum miasta. Zobaczymy Plac św. Marka, wieżę Campanillę, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień, dzielnicę Rialto ze słynnym mostem Rialto. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Rano po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Florencji - miasta renesansowych twórców. Tu zobaczymy słynną Katedrę i Babtysterium z Rajskimi Drzwiami, a także Palazzo Vecchio, most Ponte Vecchio oraz Piazza Signorii. Następnie udamy się do Orvieto, średniowiecznego miasta położonego na resztkach wygasłego wulkanu, słynącego ze wspaniałej gotyckiej katedry, w której przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego. W jednej z kaplic odprawimy Mszę Św. W godzinach wieczornych przyjedziemy do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do Rzymu. Będziemy zwiedzać Bazylikę św. Piotra, nawiedzimy Grób Ojca Świętego Jana Pawła II. Zobaczymy również Zamek św. Anioła oraz część klasyczną miasta: Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum i Kapitol. Msza Św. Po całodniowym pobycie w Wiecznym Mieście powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Rano po śniadaniu przejedziemy do Watykanu. Będziemy uczestniczyć w Audiencji Generalnej na Placu Św. Piotra. Zobaczymy również Bazylikę św. Jana na Lateranie, Bazylikę Santa Croce, a także Bazylikę Matki Boskiej Większej. Msza Św. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu oraz Mszy Św. wyjedziemy do Rzymu, gdzie zobaczą Państwo słynne place i fontanny Rzymu, m.in.: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontannę Di Trevi, Plac Hiszpański. Po południu zwiedzimy także Katakumby, miejsce spoczynku pierwszych chrześcijan i zarazem bezcenny zabytek sztuki sakralnej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Półwyspu Gargano. Po drodze zatrzymamy się na Monte Cassino. Zobaczymy słynne Opactwo Benedyktyńskie, najstarsze na świecie, oraz Cmentarz Bohaterskiego Polskiego Korpusu II. Msza Św. Stąd przejedziemy do San Giovanni Rotondo, gdzie nawiedzimy grób Ojca Pio. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Rano po śniadaniu przejedziemy do Lanciano, gdzie w VIII stuleciu w małym kościółku pod wezwaniem świętego Legoncjana zdarzył się cud eucharystyczny. Odwiedzimy kościół franciszkanów, gdzie obecnie jest przechowywane Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa. Msza Św. Następnie udamy się do Manoppello, w którym znajduje się słynna relikwia - Chusta św. Weroniki. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Loreto. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Rano po śniadaniu przyjedziemy do Loreto, gdzie zwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej oraz Cmentarz Żołnierzy Polskich. Msza Św. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Nocny przejazd.

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach południowych.


 Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os

Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 

 zadzwoń i spytaj o aktualną cenę

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 8 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 8 śniadań,  8 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 80 €.