ALPEJSKIE SANKTUARIA MARYJNE

7-dniowa

MARIAZELL - EINSIEDELN - INTERLAKEN - LUCERNA - LOCARNO - ST GALLEN - RHINFALL - ALTOTTING – MARKTL

Dzień 1

Zbiórka około godz 6;00. Msza Św. Następnie udamy się w kierunku Austrii. Po południu przyjedziemy do Mariazell, Narodowego Sanktuarium Maryjnego Austrii, założonego ponad 800 lat temu przez benedyktynów. Nawiedzimy Bazylikę Matki Boskiej malowniczo położoną w krajobrazie gór styryjskich. Zobaczymy Ołtarz Łaski z cudowną figura Matki Bożej. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Rano po śniadaniu przejazd do Einsiedeln, najważniejszego Sanktuarium Szwajcarii, związanego z życiem św. Meinarda. Tu czczona jest cudami słynąca figura Czarnej Madonny. Nawiedzimy wspaniałą, monumentalną Bazylikę, bogato zdobioną freskami i stiukami przez najlepszych ówczesnych mistrzów. Msza Św. Następnie udamy się do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej przejazd do Interlaken, miasta położonego pomiędzy jeziorami Brienzersee i Thunersee, w otoczeniu alpejskich szczytów Jungfrau, Monch, Schreckhorn i Eige. Dla chętnych wycieczka panoramiczna kolejką linową na Schilthorn. Następnie przejedziemy do Lucerny, ulokowanej na zachodnim brzegu Jeziora Czterech Kantonów. Zobaczymy słynny drewniany Most Kapliczny, wokół którego zostało założone miasto, ratusz, barokowy kościół jezuitów. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Rano po śniadaniu przejedziemy do Locarno, miasta w regionie Ticino, najdalej wysuniętego na południe zakątka Szwajcarii, gdzie panuje najłagodniejszy klimat, porównywany do śródziemnomorskiego. Nawiedzimy Sanktuarium Madonny del Sasso, położone na stromej skale w przepięknej scenerii jeziora i gór. Msza Św. Po południu rejs po jeziorze Lugano. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Rano po śniadaniu przejedziemy w kierunku jez. Bodeńskiego. Msza Św. Zwiedzimy St Gallen, stolicę wschodniej Szwajcarii ze słynnym Opactwem Benedyktyńskim, założonym przez irlandzkiego mnicha - św. Gallusa. Zobaczymy wspaniałą Starówkę z bogatymi kamienicami mieszczańskimi i cennymi muzeami. Zobaczymy także słynne wodospady na Renie. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Rano po śniadaniu przejedziemy do Altötting, głównego ośrodka kultu maryjnego w Niemczech. Nawiedzimy kościółek Matki Bożej Łaskawej, gdzie znajduje się cudami słynąca drewniana figura Matki Bożej zwana Czarną Madonną. Msza Św. Następnie przejedziemy do Marktl, miejsca urodzenia Ojca Świętego - Benedykta XVI. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Rano po śniadaniu i Mszy Św. wyjedziemy w kierunku Polski. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena przy grupie powyżej 40 osób płacących od --- zł/os
Cena przy grupie powyżej 30 osób płacących od --- zł/os

 


zadzwoń i spytaj o aktualną cenę


 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 6 noclegów, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 6 śniadań,  6 obiadokolacji
  • Opiekę pilota na całej trasie
  • Opiekę duszpasterską
  • Ubezpieczenie NNW 5 000€ i KL i A 15 000€, 

    Cenie nie zawiera: 
    ·        Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 60 €.